נדל"ן בגרמניה

 
יתרונות שוק הנדל"ן של ברלין
 
נכס למגורים בברלין אינו רק השקעה יוקרתית: הוא גם אפשרות רווחית בהחלט. חברת מור-שובל לייעוץ מציעה את שירותיה לבחירה והערכה של הנכסים האטרקטיביים ביותר להשקעה.
מסי נדל"ן בגרמניה
 
מערכת המס בגרמניה היא אחת המסובכות ביותר בעולם; היא כוללות לפחות שלוש רמות מיסוי שונות. חברת מור-שובל לייעוץ מציעה את שירותיה לחיבור עם המומחים בתחום המיסוי בגרמניה.

השקעה בנדל"ן בגרמניה

רכישת נדל"ן בגרמניה משמעותה השקעה באחד מפרויקטי ההשקעה הרווחיים ביותר. מגוון רחב של גורמים משמעותיים תומך בהכרזה זו:
  • כלכלת המדינה נחשבת לאחת היציבות ביותר באיחוד האירופי. גם בשיא המשבר הכלכלי, מחירי נדל"ן למגורים בגרמניה ירדו רק ב-1%, משום שמגזר זה המשיך להיות בדרישה מתמדת.
  • מחירי דירות מפגינים צמיחה בת-קיימא. כמעט ואי אפשר להפסיד בהשקעה כזו.
אזרחים זרים רוכשים נכסים למגורים באותם התנאים כמו אזרחי גרמניה. החקיקה במדינה לא מגבילה בעלות של אזרחים זרים על נכסים למגורים ועל נדל"ן מסחרי.
בעלות על בית או מלון בגרמניה אינה מקנה אישור מגורים. ואולם, כאשר אדם נשקל לצורך קבלת אישור כזה, הדבר נחשב כיתרון עבור מגיש הבקשה.

סוגי נדל"ן

תנאי רכישת הנכס אינם תלויים במטרת השימוש בו. ואולם, מטרת השימוש חשובה כאשר נוצר הצורך לבקש אשראי בנקאי כדי להשלים את הרכישה. המומחים של חברת מור-שובל לייעוץ מציעים את המידע המקיף ביותר על משא ומתן לקראת בקשה כזו ועל הכנת מסמכים.
נדל"ן למגורים נרכש לצורך מגורים; ואולם, ניתן להשכירו וכך להפוך את הנכס להזדמנות ליצירת הכנסה. בנקים בגרמניה נותנים אשראי ברצון כדי לממן רכישות כאלה.
נדל"ן מסחרי - כדוגמת משרדים, מלונות, מתקן לשטיפת מכוניות וכדומה - מבטיח לפחות את אותה הכנסה קבועה ומהווה נכס רווחי להשקעה.

מאפיינים ייחודיים לשוק זה

שוק הנדל"ן בגרמניה ניכר במאפיינים הקשורים ברמת הפיתוח של אזורים שונים. לחברת מור-שובל לייעוץ יש קשרים רבים בשוק והיא מציעה פרויקטים רווחיים בכל מגזר.
מחירי נדל"ן בגרמניה תלויים לא רק במצבה של העיר אלא גם בהזדמנויות למציאת עבודה מכניסה ביותר שם. כתוצאה מכך, דירות במרכזים פיננסיים ואדמיניסטרטיביים כדוגמת מינכן ופרנקפורט יקרות יותר מאשר בבירה.
אזרחי גרמניה רואים בבית פרטי אפשרות מושכת יותר מאשר דירה. בממוצע, מחירו של בית פרטי או קוטג' גבוה יותר ממחירה של דירה באותו מיקום. זוהי הסיבה לכך שמבחר הדירות בברלין כולל הצעות מעניינות ביותר במחירים נוחים.
אף כי גרמניה המזרחית והמערבית אוחדו לפני זמן רב, נותר הפרש משמעותי בין רמות הפיתוח של שני האזורים. הדבר גורם להפרשים בין מחירי הנדל"ן למגורים. באזורים המזרחיים, מחירו של מ"ר כמעט אף פעם לא חורג מאלף אירו, אפילו בערים הגדולות.
ואולם, ההשקעות ישתלמו לבטח כאשר יותר ויותר תשומת לב מושקעת בפיתוח אזורי.